Książka dla Ciebie, Obracanka. Dzikie zwierzęta

Obracanka dla dzieci

Edukacyjne książeczki dla dzieci to inwestycja godna każdych pieniędzy. Warto patrzeć na to, jakie książki czyta nasze dziecko lub jakie pozycje my czytamy razem z nimi. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że nasze dziecko się rozwija i ma do czynienia z naprawdę dobrymi rzeczami. W poszukiwaniu inspiracji warto zajrzeć do internetu. Tam bez problemu znajdziemy takie książki, dzięki którym nasze dziecko pod naszym czujnym okiem będzie miało zapewnioną doskonałą zabawę. Jedną z takich książek, które spodobają się wszystkim maluchom jest Obracanka. Dzikie zwierzęta.

Fascynujący świat książek

Książki zapraszają wszystkich do fascynującego świata pełnego tajemnic i zagadek. Nie tylko, jeżeli chodzi o książki dla dzieci, ale także o książki dla osób dorosłych. Chyba wiele osób przyzna, że czytanie ma w sobie coś takiego, co sprawia, że naprawdę chce się wejść do przedstawionego świata i pozostać w nim na dłużej. Czy takiej przyjemnej rozrywki możemy odmówić swoim dzieciom? Oczywiście, że nie. Dlatego starajmy się czytać z dziećmi małymi. Nawet roczne dziecko usiądzie na chwilę i z przyjemnością poczyta z mamą, tatą kolorową książeczkę. Przedszkolaki same już zaproponują rodzicom lekturę jaką danego dnia chcą poznać. Codzienne czytanie to rzecz potrzebna i konieczna. Nikt jako rodzic nie powinien o tym zapominać. Dla młodszych dzieci fascynująca na pewno okaże się książka pt. Obracanka. Dzikie zwierzęta. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki tej książce będziemy mogli poznać świat dzikich zwierząt.

Na ruchomych obrazkach

Co jednak wyróżnia tą książeczkę, która jest opracowaniem zbiorowym? Fakt, że obrazki są ruchome. Wydawnictwo Wilga wzięło na siebie odpowiedzialność wydanie książki, której obrazki obracają się dookoła własnej osi (jak to zresztą w tytule jest opisane). Wszystko to za sprawą specjalnych patyczków, które umieszczone są w książeczce. Dziecko może samodzielnie operować obrazkami na których umieszczone są najpopularniejsze, dzikie zwierzaki jakie na co dzień można spotkać w buszu, czy też w dalekiej puszczy. Może sami nie będziemy jechać na wycieczkę do dalekich lasów, czy też puszczy, aby nie narażać siebie i malucha na wielkie niebezpieczeństwa. Jednak dzięki tej książce możemy wyruszyć na jedną z najlepszych podróży, dzięki którym czeka wszystkich frajda i mnóstwo zabawy. A może warto nakłonić dziecko do tego, aby wymyśliło samodzielnie historię, której bohaterami będą dzikie zwierzęta? Dzieci kochają takie właśnie zabawy.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com