Książka dla Ciebie, Mądry dzieciak. Wytęż wzrok

Książki edukacyjne dla dzieci

Edukacja na wesoło to najlepsza propozycja dla naszych dzieci. Jeżeli mówimy o nauce to dzieci myślą tylko o żmudnym siedzeniu w ławce w szkole przez 45 minut. Nauka nie kojarzy im się z czymś przyjemnym – w szczególności, jeżeli nauczyciel zapowiada sprawdzian lub odpytywanie. Warto jednak zaproponować dzieciom naukę na wesoło, dzięki czemu nie będą tak negatywnie do niej nastawione. Pomóc nam w tym mogą fantastyczne książeczki, które otrzymamy na rynku. Jest wielu wspaniałych autorów, którzy wymyślili książki proponujące serię zabaw edukacyjnych. Dziecko nawet nie zorientuje się, że tak naprawdę ma do czynienia z nauką. Jedną z takich książek jest “Mądry dzieciak. Wytęż wzrok” (https://www.taniaksiazka.pl/madry-dzieciak-wytez-wzrok-katarzyna-sarna-p-1353201.html). Jej autorką jest Katarzyna Sarna.

Seria edukacyjna

“Mądry dzieciak” to seria edukacyjna, która już od dłuższego czasu obecna jest na rynku. Są to książeczki, które można zaproponować dzieciom znajdującym się w zerówce. Mogą mieć one jednak pewien problem związany z rozwiązywaniem poszczególnych zadań. To jednak nie oznacza, że mamy książeczkę odłożyć. Wręcz przeciwnie. Warto razem z dzieckiem usiąść i naprowadzić na rozwiązanie. Dziecko potrzebuje czasem delikatnej podpowiedzi, aby dojść do odpowiedniego wniosku. Z książeczkami bez problemu powinny poradzić sobie starsze dzieci, które już chodzą do szkoły podstawowej. Warto sprawdzić ich wiedzę oraz spostrzegawczość. Katarzyna Sarna opracowała kilka książeczek należących do tej serii. “Mądry dzieciak. Wytęż wzrok“, “Mądry dzieciak. Sudoku” – jeżeli ktoś uważa, że dziecko nie poradzi sobie z wyzwaniem, jakie dorosły przed nim postawi, to jest w ogromnym błędzie.

Logiczne myślenie

Książka ta ma za zadanie kształtować logiczne myślenie. Zachęcajmy dziecko do tego, aby podjęło się rozwiązywania najróżniejszych zagadek i łamigłówek. Wszystkie opracowane są przez specjalistkę, która wie z jakimi zadaniami dzieci są w stanie poradzić sobie w odpowiednim wieku. Nie raz dziecko będzie musiało się porządnie przypatrzeć wszystkim obrazkom. Nie raz dziecko będzie musiało pogłówkować. To wszystko jednak sprawi, że uda się uzyskać rozwiązanie. Krok po kroku, pomalutku, a całe zadanie będzie załatwione. To wszystko jest możliwe. Małe kroki motywacyjne sprawią, że dzieciom będzie się chciało podchodzić do takich wyzwań. To sprawi, że w przyszłości nasze pociechy będą bystrzejsze, mądrzejsze i pewne rzeczy będą przychodzić im z łatwością. A może sami lubicie rozwiązywać krzyżówki? Razem z dziećmi podejdźcie do zagadek i łamigłówek z tej książeczki.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com