Krajowe pola namiotowe są nadzwyczajnie przygotowane na przyjęcie wczasowiczów. Prócz miejsc, gdzie wolno zostawić oczywiście przyczepy kempingowe, odnajdziemy na nich niesłychanie często także obiekty będące kuchniami oraz łazienkami. W kuchennych aneksach na gości oczekuje pełne wyposażenie, do ich dyspozycji są w następstwie tego talerze, sztućce, kuchenka, lodówka oraz czajnik.

Obszary pól kempingowych są naturalnie ogrodzone, tak, aby nikt niepowołany nie dostał się na jego rewir. Promieniowanie słoneczne, jakie dociera do powierzchni ziemi może być używane oraz skutecznie zamieniane w prąd elektryczny.

Dzisiaj w związku z tym przebywając na kempingu czy na polu namiotowym nie musimy się już zastanawiać, skąd weźmiemy prąd – przyczepy kempingowe wynajem. Sami go jesteśmy w stanie sobie wyprodukować, pod warunkiem naturalnie, iż zdecydujemy się na przyczepę kempingową z baterią słoneczną. Nawet jeśli stworzona przez nas przyczepa nie ma ogniw fotowoltaicznych, można udać się do zakładu, w którym ekspresowo zostanie ona zainstalowana. Baterie słoneczne są w stanie służyć na dodatek do zasilania domków letniskowych. Można je również wykorzystywać na łódkach, jachtach.