Każdy, kto wybiera się w podróż razem z przyczepą kempingową, ma obowiązek zaznajomić się z odpowiednimi przepisami. Jest albowiem szereg regulacji związanych nie tylko z jej prowadzeniem, jakkolwiek też z holowaniem takiej przyczepy w razie potrzeby – centrum kempingowe. Koniecznie zajrzyj, żeby dowiedzieć się więcej na ten temat.

By nie zostać zaskoczonym na drodze, warto zapoznać się w głównej mierze z regulacjami zawartymi w Konwencji Wiedeńskiej. W krajach, jakie akceptowały ten dokument, obowiązywać będą takie same przepisy, tym znacznie bardziej w następstwie tego warto je znać. Zarówno w Polsce, jak i w wielu innych europejskich państwach obowiązuje właśnie ta konwencja.

Jednak pierwszym krokiem, jaki musimy zrealizować, decydując się na w ogóle na kupno lub na wydzierżawienie przyczepy kempingowej, to oszacowanie, czy będziemy mogli holować ją naszym samochodem. Auto, które będzie za sobą ciągnęło przyczepę, musi mieć trochę silniejszy napęd, nie każdy pojazd w następstwie tego będzie się do tego nadawał.