Wydaje się, iż w bieżących czasach, w których żyje się tak ekspresowo trudno jest dbać o zdrowie. Brakuje nam czasu na przygotowanie zdrowych posiłków, łatwiej jest kupić po drodze do mieszkania pizzę. Wygodniej jest również wsiąść do wozu oraz pojechać do pracy niż przejść się pieszo, bądź wybrać się na przejażdżkę rowerem.

Mamy sporo obowiązków i nie pragnie nawet nam się zastanawiać nad zdrowym trybem życia, a kiedy jest dzień wolny wolimy poleżeć na kanapie i obejrzeć jakiś film, niż wybrać się za miasto, pospacerować, spędzić czas na powietrzu, między zieleni. Z drugiej jednak kwestii są punkty sprzedaży ze zdrową żywnością, mamy możliwość kupienia potrzebnych towarów – domowe bułki bez drożdży. Mamy wybór owoców oraz warzyw.

Poza tym jest wiele siłowni, krytych pływalni, są ścieżki rowerowe, wobec tego wydaje się, że nie tak trudno jest dbać o własne zdrowie, o prawidłową dietę bogatą w witaminy i o to, żeby dostarczyć organizmowi nieco ruchu. Może po prostu jesteśmy zbyt leniwi i wolimy się usprawiedliwiać, wymyślać tłumaczenia, byle tylko nie zadbać o siebie?

Jeśli ktoś chce zadbać o swoje zdrowie i wspomóc je z pewnością zrobi to – możliwości są nieograniczone. Wypada tylko posiadać chęci oraz zdyscyplinować się do działania. O zdrowie nie dbamy po największej części z lenistwa, taka jest zgodność z rzeczywistością. Jesteśmy przyzwyczajeni do wygód. Do jeżdżenia autem i spożywania fast – foodów, tak jest najzwyczajniej w świecie łatwiej oraz prędzej. Nie wypada się pod żadnym pozorem wysilać. Takie przyzwyczajenia bywają wybitnie szkodliwe.