Metodę mezoterapeutyczną wymyślono w latach pięćdziesiątych XX wieku, ale wykreowana została dopiero jakieś dwadzieścia lat w następnej kolejności. Mezoterapia, jako jeden z zabiegów dermatologii estetycznej, użytkowana jest w celach zdrowotnych, profilaktycznych i najzwyczajniej w świecie upiększających – więcej na Mezoterapia Jastrzębie-Zdrój. Polega ona na dostarczeniu cerze mieszaniny składników odżywczych oraz stymulujących jej system regeneracji. Wykonuje się w tym celu ciąg zastrzyków śródskórnych za pomocą bardzo cienkiej igły. Metoda ta stosowana jest z zapałem przez osoby chcące zredukować zmarszczki i ogólnie polepszyć, odmłodzić swoją cerę.

Wykonanie takiego zabiegu przez lekarza profesjonalistę nie wymaga hospitalizacji, ani globalnego znieczulenia czy poważniejszej ingerencji w organizm ludzki. Mezoterapia uważana jest więc za terapię pewną oraz bezbolesną. Dla uzyskania pożądanego efektu konieczne jest niemniej jednak poddanie się cyklowi zabiegów, którego intensywność wyznacza doktor. W jaki sposób na razie nie jest to metoda leczenia refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Prostolinijne zasilenie komórek skóry substancjami regenerującymi bądź też stymulującymi oznacza typ iniekcji śródskórnej. Mezotarapia będzie zabiegiem w zasadzie nie powodujący dolegliwości bólowych w trakcie jego przebiegu. Jednak pacjenci z małym progiem odczuwania bólu mogą mieć na wstępie zaaplikowany miejscowo krem przeciwbólowy. Kiedy zacznie on działać substancje lecznicze wstrzykiwane są za pomocą aparatu wyposażonego w bardzo cienką igłę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY