Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Czemu pracujemy za granicą? Wyższe pensje i zwrot podatku

To kraj, w którym Polacy coraz to częściej podejmują pracę zarobkową. W Holandii obowiązek składania deklaracji fiskalnych dotyczy wyłącznie obywateli kraju. Co prawda Polacy nie muszą się rozliczać, jednakowoż coraz to częściej Holenderskie urzędy wzywają naszych rodaków do tej procedury. By pozyskać zwrot trzeba pokazać niebezużyteczna dokumentację od pracodawcy, która potwierdzi zatrudnienie.

Odcinki z wypłat również potwierdzają legalną pracę i zawierają informację o kwocie podatku potrącanej z wynagrodzeń. Odzyskanie nadwyżki podatku z Holandii możliwy jest nawet do pięciu lat wstecz – zobacz rozliczenie podatku z Holandii. Kwota wolna od podatków wynosi w Holandii około 6 000 euro. Rok podatkowy jest jednakowy jak w Polsce oraz dlatego rozliczyć z niego się można dopiero po jego zakończeniu. Urząd Holandii ma okres roku na wydanie decyzji o kwocie wypłaconego podatku, jednak w praktyce trwa to o wiele krócej. Urząd deklaruje doliczenie dodatkowych odsetek do kwoty podatku w przypadku spóźnienia w wydaniu decyzji.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz