Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Folia PCV – jakie ma zastosowanie praktyczne w przemyśle

Folia PCV to materiał, jaki ma bardzo zróżnicowane zastosowanie. W dużym stopniu bierze się to z jego parametrów i właściwości, a te są naprawdę świetne. Po pierwsze taka folia bardzo dobrze pochłania promieniowanie świetlne, przez co jest wykorzystywana w branży spawalniczej. Stosowane przy spawaniu przegrody spawalnicze posiadają taką folię w formie wypełnienia, przez co otoczenie jest chronione zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak również przed mogącymi się pojawić odpryskami. Jeśli chodzi o przegrody wystarczy w zupełności folia mająca grubość około pół milimetra.

Grubszej, lecz przez to trwałej i wytrzymałej, wymagają kurtyny paskowe. Kurtyny tego typu stosuje się powszechnie w najróżniejszych magazynach i sklepach. Przeważnie są w postaci pasków o szerokości kilkunastu centymetrów, przymocowanych w górnej części otworu. Takie paski są elastyczne, dzięki czemu można je łatwo rozsunąć, a wisząc stanowią barierę podobną do drzwi.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest jego duża ochrona termiczna. Jak okazuje się bowiem, folia PCV bardzo dobrze ochrania przed zmianą temperatur, dużo lepiej niż chociażby drewno. Przez to nawet kilkumilimetrowej grubości paski pozwalają utrzymać właściwą we wnętrzu i ograniczyć jej uciekanie. Zastosowań takich folii jest znacznie więcej, mają one dużą odporność na wodę i różnego rodzaju substancje chemiczne, więc sprawdzają się też dobrze jako izolacje.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz