Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Kierowanie autami przez osoby niepełnosprawne – jakie są możliwości

Osoby niepełnosprawne spotykają się z wieloma różnymi ograniczeniami. Ograniczenia takie dotyczą chociażby codziennego życia, i utrudnień z tym związanych. Jednym z poważniejszych ograniczeń jest kwestia komunikacji i przemieszczania się. Angażowanie do tego drugiej osoby to spory kłopot, a jak pokazuje praktyka na rynku jest sporo rozmaitych rozwiązań, które w tym mogą pomóc. Jedno z bardziej popularnych to sprzęt do wsparcia kierowania autami, przy pomocy jakiego można bezpiecznie i wygodnie jeździć na co dzień. Jednym z bardziej znanych producentów takiego sprzętu jest firma Veigel, której produkty są z powodzeniem używane w dużej ilości krajów. Przy osobach, jakie z różnego powodu operować nie mogą nogami, bardzo dobrym pomysłem będzie chociażby ręczny gaz-hamulec. Taki mechanizm, znany także jako RGH, może być zamontowany w większości marek.

Umożliwia on sterowanie gazem i hamulcem wyłącznie przy pomocy jednej ręki, przy użyciu specjalnego pokrętła albo dźwigni. Wytwórca tu daje kilka różnych opcji, przez co można będzie dopasować odpowiedni mechanizm dla każdego z kierowców. Podczas projektowania naprawdę dużo uwagi zostało skupionych na sprawach bezpieczeństwa. Dzięki wysokiej niezawodności i precyzji osoby kierujące dadzą sobie radę nawet w przypadku pojawienia się nieprzewidzianych drogowych sytuacji. Oprócz tego samo urządzenie jest wykonane w taki sposób, że nie ma żadnych ostrzejszych elementów, które spowodować by mogły obrażenia przy jakimś wypadku.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz