Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Mobilna pomoc drogowa oraz naprawa opony – zadzwoń w razie awarii

Do w największym stopniu prostych napraw auta należy zamiana koła. Do wymiany kola będziemy wymagać: lewarka, klucza, kola zapasowego, a jeżeli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Kiedy wymiana koła jest gdzieś na parkingu wtenczas trójkąt jest niepotrzebny, jeśli na trasie to trójkąt stawiamy ok 100m od auta. Samochód zostawiamy na wrzuconym biegu oraz zaciągniętym hamulcu manualnym, gdy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej aniżeli z tej, z której złapaliśmy gumę. Jest to nadzwyczaj ważne i powinniśmy o tym pamiętać.

Jeżeli mamy założone kołpaki to należy je zdjąć, bo zasłaniają śruby. By zdjąć kołpaki łapiemy je mocno i szarpiemy do siebie, jeżeli zechcą zejść bierzemy śrubokręt oraz podważamy je. Przed podniesieniem wozu na lewarku luzujemy śruby w kole, bezsprzecznie w tym, w którym mamy awarię. Ściągając koło czynimy to czule uważać by nie uszkodzić go i by auto nie straciło stabilności. Przykręcamy koło zapasowe oraz ostrożnie opuszczamy samochód na ziemię.

Następnie usuwamy lewarek. I co istotne należałoby na koniec uczynić na nowo umocowanie kół albowiem w innym razie czeka nas niemiła niespodzianka, która może doprowadzić do zabójczego wypadku – w następstwie tego już teraz przetestuj https://holujznami.pl/awaryjne-odpalanie-pojazdow-krakow/. Wymiana żarówki w samochodzie to w żadnym wypadku nie jest taka prosta sprawa jakby się wydawało. Modele samochodów do roku 1998 miały dość miejsca by bez ograniczeń operować przy osłonie kurzowej.

W samochodach młodszych już może być z tym kłopot maski są coraz mniejsze oraz przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W niektórych modelach aut wymiana żarówki jest znacznie bardziej karkołomna oraz ażeby wymienić żarówkę wypada zdemontować całą lampę. Jeśli mamy starszy model auta wymianę żarówki zaczynamy od podniesienia maski i otwarcia osłony kurzowej, potem wypina się wtyczkę z kablami przez delikatne ruchy w prawo lewo oraz przy lekkim szarpnięciu. Kiedy wyciągniemy wtyczkę z kablami w owym czasie dopiero jesteśmy w stanie wyjąć spaloną żarówkę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz