Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Wybór tłumika sportowego – na jakie rzeczy należy zwrócić swoją uwagę

Jedną z częściej wybieranych przez posiadaczy samochodów modyfikacji jest zmiana tłumika seryjnego na jeden ze sportowych modeli. Tłumiki fabryczne są projektowane w taki sposób, aby znaleźć kompromis między efektywnością a emitowanym hałasem, i to w pierwszej kolejności komfort pasażerów jest na pierwszym miejscu. Ale to będzie się też wiązać z pewnymi ograniczeniami mocy silnika, jaką podnieś można wymieniając właśnie tłumik.

Jeżeli ktoś jednak będzie planował tym się zająć, to powinien na kilka istotnych rzeczy zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności zakup takiego tłumika sportowego najlepiej zrobić w jakiejś firmie specjalizującej się w produkowaniu tego typu części, takiej jak na przykład RM motors. Wtedy będzie miał po pierwsze pewność do do odpowiedniej jakości wykonania, a po drugie tego, że oferowane tłumiki sportowe spełniały będą wszystkie wymagania wiążące się z obowiązującymi przepisami.

W pierwszej kolejności będzie tu chodziło o poziom emitowanego hałasu, który przekraczać nie może pewnych norm. Jeżeli pojazd po zamontowaniu nowego tłumika będzie zbyt głośny, to może nie przejść badań technicznych, albo podczas kontroli policja zatrzyma kierowcy dowód. Istotna będzie także jakość wyprodukowania i użyte do tego materiały, tak aby po kilku miesiącach nie było trzeba wymieniać tego elementu na nowy. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może pomyśleć o kolejnym rozwiązaniu poprawiającym osiągi auta. Dość chętnie w ostatnich czasach jest też wybierany downpipe audi, jaki również zwiększa o kilka koni moc jednostki napędowej.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz