Taki fakt jest gruntownie nie do pomyślenia w wypadku banków, bowiem to właśnie one niezmiernie dogłębnie weryfikują możliwości danego kredytobiorcy do spłaty wziętego przez niego kredytu. Coraz częściej słyszy się nie, głównie kiedy historia w Biurze Informacji Kredytowej nie jest nazbyt pochlebna. Wszelkie instytucje poza bankowe znakomicie o tym wiedzą i tym bardziej poszerzają swoje propozycje odnośnie przyznawania pożyczek.

Kiedy człowiek zapętli się w pułapkę kredytową wydaje mu się, że nie ma już innego ratunku, jak tylko wziąć dodatkowy kredyt, aby spłacić poprzednie oraz zostać już tylko z jednym – znacznie więcej na kredyt bez zdolności kredytowej. W wielu wypadkach takie rozwiązania wcale się nie sprawdzają, ponieważ pieniędzy z pożyczki w żadnym wypadku nie wystarcza i tworzą się następne dziury, jakie wypada załatać. Jeśli dana postać miała trudności z terminowym opłacaniem rat, na pewno taka informacja znalazła się w Biurze Informacji Kredytowej. Zdolność takiej osoby, która ma już zaciągniętą pożyczkę oraz nie spłaca jej terminowo, bezzwłocznie maleje. Te dwa kryteria są już z miejsca zerowe w przypadku składania wniosku do banku o kolejny kredyt.

W związku z tym, nie pozostaje im nic innego, jak tylko zgłoszenie się do instytucji poza bankowych, jakie do udzielenie kredytu nie wymagają wielokrotnie ani właściwej zdolności kredytowej, ani odpowiedniej historii w Biurze Informacji Kredytowej, najczęściej w ogóle tam nie zaglądając. Mało tego, w ostatnich czasach coraz więcej instytucji reklamuje się, jako te, jakie udzielają właśnie kredytów bez BIK, stało się to bardzo kultowym frazą reklamowym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY