Z najróżniejszych kredytów i pożyczek korzysta mnóstwo naszych mieszkańców. Lecz z różnych przyczyn losowych czasami zaczynają takich pożyczek nie spłacać, co doprowadza do sporych komplikacji w ich życiu. Szczególnie w przypadku instytucji finansowych i parabanków bardzo szybko dług zaczyna rosnąć do ogromnych rozmiarów, mogą się też rozpocząć działania komornicze i egzekucyjne.

Jeżeli tego typu sytuacja utrzymywać się będzie przez kilka miesięcy i dana osoba nie ma szansy na spłacenie posiadanych długów, to wnioskować może o upadłość konsumencką. Taka możliwość pojawiła się w naszym kraju w 2009 roku, co wielu osobom dało szansę na to, żeby wrócić do unormowanego życia. Aby była możliwość skorzystania z takiej opcji, to przede wszystkim trzeba być fizyczną osobą nieprowadzącą swojej firmy. Poza tym przepisy określają, że okres niespłacania zobowiązań wynieść powinien co najmniej trzy miesiące, i wtedy myśleć można o wypełnieniu wniosku.

Taki wniosek składa się do sądu rejonowego, który dokładnie sprawdza sytuację dłużnika i podejmuje decyzję, co z tym dalej zrobić. W wielu przypadkach wniosek nie zostanie zaakceptowany, ale w części dłużnik dostanie szansę na zredukowanie lub nawet umorzenie w całości posiadanych długów. Duże znaczenie będzie tu też miała przyczyna pojawienia się problemów, jeżeli przyczyniło się do niej niedbalstwo lub celowe działanie, to wówczas decyzja będzie odmowna. Dużo na ten temat znaleźć można w sieci, wystarczy w oknie wyszukiwarki podać hasło ile kosztuje upadłość konsumencka i przeglądnąć otrzymane serwisy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY