Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Płytki z cegły na ścianę – ciekawy pomysł na urządzenie wnętrza

Szukając ciekawej inspiracji na wykończenie swojego wnętrza w rustykalnym stylu można pomyśleć o kupnie płytek zrobionych z prawdziwych cegieł. Takie płytki od jakiegoś czasu zaczęły się cieszyć sporym zainteresowaniem właścicieli domów, gdyż niezwykle ciekawie się prezentują. Nie są one produkowane w sposób maszynowy, a wycinane z cegieł jakie się uda zdobyć przy rozbiórce budynków.

Taka cegła na ścianę Wrocław niejednokrotnie została wypalona w dziewiętnastym wieku, i cechuje się niepowtarzalną kolorystyką. Rzecz jasna cegły po rozebraniu budynku nie będą się nadawać do położenia na ścianie, tak więc muszą być odpowiednio przygotowane.

Aby to zrobić są one cięte na szerokie na dwa centymetry paski, dzięki czemu z z jednego elementu można wykonać takich pasków nawet pięć. Najbardziej pożądane są ścianki zewnętrzne, mają one różnego rodzaju obicia czy wgniecenia, przez co każdy z pasków wygląda inaczej. Lecz paski ze środka również bardzo ładnie się prezentują, i można z nich wykonać niezwykle ciekawe aranżacje.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław są naklejane przy pomocy specjalnego kleju, uzyskując wygląd ceglanego muru. Ciemny kolor cegieł bardzo ładnie prezentuje się z jasnymi fugami, które przypominają stare zaprawy, ale użyć również można innych kolorów. Wiele firm oferujących takie płytki ma także w ofercie specjalne narożniki, wycięte z jednej cegły. Przy pomocy takiego rozwiązania można w niezwykle elegancki sposób zabudować krawędzie, na przykład na ścianach czy kominkach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz