Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Węgiel czy pellet – który z opałów jest najlepszy

Duża część mieszkańców prywatnych domów w dalszym ciągu przy ich grzaniu korzysta z najróżniejszych pieców. W zależności od budowy te piece umożliwiają spalanie kilku typów opałów. Część z nich dedykowana jest jedynie do jednego, w innych palić można paroma rodzajami, to zależy od tego, co zostało przewidziane przez producenta. Od bardzo dawno największą popularnością cały czas się cieszy ekogroszek Zamość.

Ekogroszek jest robiony z węgla o odpowiedniej grubości, przez co posiada świetne energetyczne własności i nie trzeba do wcale dużo do tego, aby nagrzać odpowiednio we wnętrzu. Jednak sporą wadą ekogroszku stanowi cena, która także zaliczana jest do najwyższych. Trochę mniej zapłacić trzeba za pellet drzewny Zamość, który w wielu przypadkach sprawdza się doskonale. To paliwo produkowane jest z trocin i odpadów pochodzących z zakładów obrabiających drewno, a dzięki bardzo niskiej zawartości wody spala się ono lepiej niż zwykłe drewno. Najmniej kosztuje pellet ze słomy Zamość, z tym że jest on koło dwóch razy mniej wydajny od węgla i ekogroszku.

Ze względu na to, że się go produkuje z różnych rodzajów słomy, to produkt ten jest bardzo ekologiczny. Aby nie było kłopotów z ogrzewaniem w zimie, każdy policzyć sobie musi, ile będzie poszczególnego opału potrzebował. Trzeba też pamiętać o tym, żeby zakupiony węgiel Zamość, pellet Zamość w należyty sposób przechowywać. Szczególnie wrażliwy jest na to pellet, który pod wpływem wilgoci znacznie gorzej się spala. Dlatego też należy zadbać o to, żeby opał był przechowywany w suchym miejscu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz