Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

W jaki sposób hologramy są wykorzystywane do zabezpieczeń druków

Historia obrazów holograficznych nie jest najdłuższa, ponieważ będzie liczyć jedynie kilkadziesiąt lat. Pomimo że teoretyczne podstawy holografii wymyślono ponad wiek temu, to dopiero wynalezienie precyzyjnych laserów umożliwiło zrobienie pierwszych obrazów holograficznych. Dzisiaj z mieniącymi się kolorami tęczy naklejkami ma się do czynienia każdego dnia, gdyż chociażby się one znajdują na wszystkich banknotach, którymi się płaci w sklepie, lecz również i na wielu przeróżnych przedmiotach.

Aktualnie hologramy w głównej mierze są wykorzystywane do zabezpieczania najróżniejszych środków płatniczych, dokumentów czy jakiś cenniejszych przedmiotów. Bierze się to z tego, że w przeciwieństwie do zwykłego druku bardzo trudno się je podrabia. Do ich wytwarzania wykorzystywane są bowiem specjalistyczne maszyny, a poza tym zamówienia są weryfikowane pod kątem tego, czy ktoś nie zamierza ich użyć do niezgodnych z prawem celów.

Na takich hologramach można zawrzeć bardzo różne informacje, począwszy od napisów i rysunków, a skończywszy na obiektach 3D oraz kodach QR. Jeżeli druki zabezpieczone mają posiadać jeszcze wyższy stopień ochrony, to można na nich wstawić jakieś ukryte znaki albo teksty o miniaturowej wysokości, widoczne jedynie przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Jeśli ktoś chce, to może użyć zalet tego rozwiązania także do poprawienia wyglądu i estetyki swoich wyrobów. Świetnie nadają się do tego celu folie holograficzne, które pod wpływem padającego światła mienią się przepięknymi barwami.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz