Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

W jaki sposób tablice sensoryczne wpływają na ogólny rozwój dzieci

Zabawki manualne sprawdzają się doskonale przy rozwoju dzieci. Nie tylko gwarantują one doskonałą zabawę na długie godziny, ale przy okazji bardzo dobrze stymulują wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych oraz poprawiają ogólną koordynację. Z takich też powodów warto już od pierwszych lat zadbać o takie zabawki, a jedna z ciekawszych propozycji to różnego rodzaju tablice manualne.

Tablice tego typu są bardzo proste w budowie, ponieważ robi się je ze sklejki lub drewnianej deski, z zamocowanymi różnymi przedmiotami. To, co tablica manipulacyjna będzie mieć w sobie, zależy głównie od producenta, choć w niektórych przypadkach zrobić ją można zgodnie z własnym pomysłem. Wykorzystuje się przy nich powszechnie najróżniejsze kółka zębate, pokrętła, przełączniki czy suwaki, jakie da się przekręcać, przesuwać czy zamykać. Bardzo dobrze będą się też sprawdzać przedmioty mające przyciski, takie jak telefony, piloty czy kalkulatory.

Natomiast do stymulowania słuchu można wykorzystać dzwonek, trąbkę czy też nieduże cymbałki, choć przy nich dorośli będą się musieli uzbroić w sporo cierpliwości. Na rynku jest dostępnych wiele różnych tablic edukacyjnych, które się od siebie różnią rozmiarem, ilością zamocowanych przedmiotów i ich rodzajem. Podczas wyboru należy mieć na uwadze kilka ważnych rzeczy. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, z tego też powodu tablica edukacyjna dla dzieci nie może posiadać ostrych elementów i krawędzi, które mogłyby w jakiś sposób zranić. Oprócz tego wszystko powinno być też dobrze przymocowane, aby nie oderwało się podczas intensywnej zabawy.

Taka tablica powinna być też odpowiednio duża, żeby bez problemów dało się na niej wszystko dotykać czy przesuwać. Ale nie warto przesadzić z liczbą przymocowanych elementów. Zalecane jest, żeby tablice edukacyjne nie miały ich powyżej dwudziestu, ponieważ właśnie wtedy maluchy najbardziej efektywnie je wykorzystują. Dobrze by było, żeby trochę się różniły poziomem trudności, ponieważ wtedy stanowić będą na malucha wyzwanie, które na pewno on zechce sam pokonać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz